Avand Danesh Publishing Books Store

Search
بانکداری اسلامی نوین
محصولات و فرایندها -با مقدمه‌ای از دکتر علی صالح‌آبادی
ناتالی شون، دکتر ناصر شاهباز (مترجم)، دکتر شهرام رئیسی دهکردی (مترجم)
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۶۶۸-۳۶-۷
۳۰۴ صفحه
پاییز ۱۳۹۶ - چاپ اول
۲۸۰,۰۰۰ ریالافزودن به سبد
کتاب بانکداری اسلامی نوین به‌مثابه‌ی راهنمایی است بر محصولات، فرایندها و اصول حقوقی زیربنایی نظام در حال گسترش بانکداری اسلامی.
نظام مالی ربوی اساساً بر جنبه‌های مالی و اقتصادی تراکنش‌های بانکی تمرکز دارد، در حالیکه نظام اسلامی به‌همان اندازه بر جنبه‌های مذهبی، اجتماعی، وجدانی و اخلاقی نیز اهمیت می‌گذارد تا از این طریق به سویه‌ی انصاف و برابری نیز اعتلا بخشد. این راهنمای موثق به‌روشنی ورودی‌ها و خروجی‌های این شکل نوظهور از سرمایه‌گذاری و وام‌دهی اخلاقی را مشخص می‌کند که در آن وام‌ها عاری از بهره هستند. بانکداری اسلامی تنها ظرف سی سال از مقام مجریِ محلیِ صرفِ عملیات بانکی به یک نظام مالی از محصولات و خدمات برای جامعه‌ی بین‌المللی بدل شده است و با به سلامت پشت سر گذاشتن بحران بانکی به‌لطف وجود یک چارچوب غیرربوی، سرمایه‌گذاران غیرمسلمان بیشتری خواستار محصولات آن شده‌اند تا به مزیت رقابتی آن دست یازند. این منبع عاری از هرگونه حاشیه با ارا‌ئه‌ی راهنمایی‌هایی به روشی محاوره‌ای و جذاب درخصوص مسائل زیر ، علم شما را درباره‌ی بانکداری اسلامی به‌روز می‌کند:
  • اصول دیرپای بانکداری و مالیه‌ی اسلامی که ریشه در اصل تسهیم سود و زیانِ منقش بر قانون حمورابی دارد

  • محصولات، واژگان و مفاهیم کلیدی این حوزه، مشتمل بر تسهیم سود و زیان، رعایت انصاف در مبادلات، شفافیت و منع از ربا

  • کاربردها در بسترهای مالی نظیر مدیریت دارایی‌ها، خزانه‌داری، مدیریت ریسک، سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر، تأمین مالی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط، تأمین مالی خرد و مالیات‌بندی

  • چارچوب‌های تنظیم مقررات و ارزشیابی بانک‌های اسلامی که مشتمل بر مؤلفه‌های حیاتی یک مدل ارزشیابیِ پسندیده است و چگونگی استفاده از آن را در تعیین ارزشی معقول برای یک بنگاه یا بانک مفروض تبیین می‌کند

از کتاب بانکداری اسلامی نوین برای هر آنچه در ارتباط با کارهای خود نیاز به دانستن و نحوه‌ی به‌کارگیری دارید، استفاده کنید.