Avand Danesh Publishing Books Store

Search
تحلیل تصمیم‌گیری چند معیاره
روش‌ها و نرم‌افزار
آلسیو ایشیزاکا، فیلیپ نیمری، دکتر سید‌علی حسینی یکانی، مهندس علی روشن‌فر (مترجم)
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۹۸۲۴-۸۱-۶
۳۳۱ صفحه
زمستان ۱۳۹۶ - چاپ اول
۳۰۰,۰۰۰ ریالافزودن به سبد
یک راهنمای جامع و قابل فهم برای روش‌ها و نرم‌افزارهای تحلیل تصمیم‌گیری چند معیاره

در دنیایی که به صورتی فزاینده در حال پیچیده‌تر شدن و تغییر است، تحلیل تصمیم‌گیری چندمعیاره (MCDA) ابزاری مهم برای تصمیم‌گیرندگان به شمار می‌رود. در شرایطی که جمعیت جهان همواره در حال رشد و در معرض اطلاعات و انتخاب‌های متنوع از کالاها و خدمات قرار دارند، نیاز به وجود ابزار کمکی برای تصمیم‌گیری آشکارتر می‌شود. کاربردهای MCDA به حوزه‌های مدیریت شرکت‌ها، محیط زیست، ساخت و ساز، سیستم‌های اطلاعات، سلامت و بسیاری از موارد دیگر گسترش پیدا کرده است. این کتاب شمولی گسترده از روش‌های مختلف MCDA و نرم‌افزارهای موجود است. فلسفه و تئوری هر یک از روش‌های اصلی با اجتناب از ورود عمیق به بیان ریاضی، به دانشجویان و فعالان صنایع مختلف و پژوهشگران در انتخاب و استفاده از روش‌های مناسب MCDA کمک می‌کند.

این کتاب:
روش‌های کلیدی MCDA را با تشریح آخرین پژوهش‌های مرتبط ارائه می‌نماید. نرم‌افزارهای پیشرو در زمینه MACBETH ،AHP ،ELECTRE و PROMETHEE را مورد بررسی قرار می‌دهد.
  • یک رهیافت یادگیری از طریق عمل را مورد استفاده قرار می‌دهد: مثال‌هایی از تجارب زندگی واقعی مرحله به مرحله به کار گرفته می‌شود تا خوانندگان به یادگیری و ارزیابی بپردازند.

  • مشتمل بر فصولی مستقل است؛ لذا خواننده را قادر می‌سازد که بر روی روش‌های خاص متمرکز شود.

  • مطالعات موردی خاصی را برای هر یک از روش‌ها و نرم‌افزارهای ارائه شده، مورد حل قرار می‌دهد.

این کتاب، راهنمایی برای دانشجویان، پژوهشگران و افراد فعال در صنایعی است که در آن‌ها نیاز به روش‌های MCDA وجود دارد، از قبیل بازرگانی، مالی، ریاضیات کاربردی، مهندسی و مدیریت خرید.این کتاب برای همۀ دانشجویان با هر سطحی از مهارت در ریاضیات، مناسب است.