Avand Danesh Book Store

Search
سی افسانه درباره‌ی شکسپیر
لائوری مگوایر،اِما اسمیت
برگردان: سارا کاظمی‌منش
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۷۰۲۲-۸۶-۳
۳۶۴ صفحه، قطع رقعی، جلد شومیز
تابستان ۱۳۹۵، چاپ اول، نشر آوند دانش
۶۵۰,۰۰۰ ریالافزودن به سبد
آیا در اولین اجراهای هملت از یک جمجمه‌ی واقعی استفاده می‌شد؟ آیا نمایشنامه‌های شکسپیر در دوران الیزابت پرفروش‌های گیشه بودند؟ حقیقتاً ما چقدر درباره‌ی زندگی این نمایشنامه‌نویس می‌دانیم؟ درباره‌ی رابطه‌ی پرحاشیه‌اش با همسرش چطور؟ کتاب سی افسانه‌ درباره‌ی شکسپیر از طریق مجموعه‌ای از مقالات کوتاه که به مطرح‌ترین دغدغه‌های پژوهش‌های اخیر درباره‌ی شکسپیر می‌پردازد، به تعدادی از پرسش‌های رایجی که درباره‌ی این نویسنده و آثار او وجود دارد پاسخ می‌دهد.
افسانه‌های پیرامون شکسپیر به دلایل مختلفی در طول سالیان فزونی یافته‌اند: به دلیل پژوهش‌هایی که بخش‌هایی از آن‌ها از یاد رفته و یا در طول زمان منقضی شده‌اند؛ به این خاطر که شکسپیر شخصیت تاریخی ابهام‌آور و درعین‌حال جذابی است؛ و البته به این دلیل که مباحث جاری در مطالعات شکسپیری، بیش از مباحث مربوط به دیگر چهره‌ها خبرساز می‌شود.
کتابی که پیشِ ‌رو دارید با کنکاش و گستراندن سی افسانه‌ پیرامون شکسپیر، به بررسی شواهد موجود می‌پردازد تا نشان دهد چگونه وجود یا عدم وجود مدارک تاریخی می‌تواند برداشت‌های درست و نادرستی را باعث شود و این موضوع چه چیزی درباره‌ی حساسیت‌های شخصی به داستان‌هایی که تعریف می‌شود را، آشکار می‌‌کند.
سی افسانه‌ درباره‌ی شکسپیر نثر بسیار سرگرم‌کننده‌ای دارد و مسائل مهمی که در تخیل عموم در مواجهه با شخصیت شکسپیر، نمایشنامه‌ها و دیگر نوشته‌هایش برانگیخته می‌شود را بررسی می‌کند. آیا شما هم این‌گونه فکر می‌کردید که شکسپیر نمایشنامه‌نویسی از اهالی استراتفورد است و نام مکبث در تئاتر بداقبالی به همراه می‌آورد؟ شاید وقت آن رسیده که عمیق‌تر فکر کنید...
لیست ناشران