Avand Danesh Book Store

Search
شیمی آلی ۱
فاطمه طهوری، پروانه طاهری اشتیانی
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۹۶۷۹-۶۲-۱
۲۲۶ صفحه، قطع رقعی، جلد شومیز
زمستان ۱۳۹۵، چاپ اول، نشر آوند دانش
نسخه جدید این کتاب در حال چاپ است.
کتاب پیش رو، مشتمل بر مبانی و مفاهیم پایه شیمی آلی و مجموعه ای از مسائل و پرسش‌های مفهومی در خلال و پایان هر فصل است. به منظور انتقال بهتر مفاهیم و ارائه متنی خواندنی‌تر برای دانشجویان، تعاریف و مثال‌های کاربردی در هر فصل در حاشیه کتاب آورده شده‌اند. تلاش نویسندگان کتاب بر آن بوده است که شکل ظاهری، سبک نگارش و تمرینات گنجانده شده در هر فصل در جهت یادگیری دقیق‌تر و کاربردی شیمی آلی باشد و از این رو وجه تمایزی با کتب موجود که سال‌ها مورد استفاده بوده‌اند اعمال گردد. علاوه بر ارائه تصاویر کاملاً مشخص و آشکار، تأکید نویسندگان بر ارائه مسائل به روز و کاربردی بوده که امید است بر انگیزه دانشجویان و خوانندگان کتاب تاثیری مثبت داشته باشد.
نکته دیگری که در نگارش این کتاب بسیار مورد توجه بوده، پرهیز از زیاده‌گویی است. بدین ترتیب خواننده با مطالعه کتاب تمامی مطالب ضروری را در کمترین مدت آموزش می‌بیند. منابع مورد استفاده در تألیف، کتاب‌های لاتین منتشر شده و یا به روز رسانی شده در سال‌های اخیر بوده است که یا ترجمه‌ای از آنها برای استفاده دانشجویان موجود نبوده و یا برخی از آنها صرفاً از منظر حل تمرین ارزشمند بوده‌اند. ارائه کتابی نو در شیمی آلی که مشتمل بر تمرین‌های کاربردی و نوشتاری جذاب باشد، انگیزه و هدف غایی نویسندگان بوده که امید است برآورده گردد.
مطالب مطابق با سرفصل‌های دانشگاهی درس شیمی آلی ۱ برای دانشجویان شیمی، داروسازی، مهندسی شیمی و ...تدوین شده است. در فصل اول ضمن آشنایی با تعریف شیمی آلی، مفاهیم اساسی و نحوه طبقه‌بندی ترکیبات، با گروه آلکان‌ها و سیکلوآلکانها آشنا خواهید شد. در فصل دوم یکی از مباحث بسیار جذاب و با اهمیت شیمی، یعنی شیمی فضایی ارائه خواهد گردید.در فصل سوم ضمن آموزش گروه آلکیل هالید، دو دسته اساسی از واکنش‌های شیمی آلی، یعنی واکنش‌های حذفی و جانشینی با تمامی جزئیات و مکانیسم آموزش داده می‌شود. در دو فصل بعدی کتاب مطالب و نکات مربوط به دو گروه عاملی آلکن و آلکین، واکنش‌ها و نحوه سنتز آنها را خواهید آموخت.
لیست ناشران