Avand Danesh Book Store

Search
پرستیژ
مجموعه نقطه سر خط (داستان‌های خارجی)
کریستوفر پریست
برگردان: راضیه خشنود
شابک: ۹۷۸-۶۲۲-۶۶۶۱-۶۶-۹
۵۴۰ صفحه، جلد شومیز
زمستان ۱۳۹۸، چاپ اول، نشر آوند دانش
۶۹۵,۰۰۰ ریالافزودن به سبد
در سال ۱۸۷۸، دو شعبده‌باز جوان در جریان یک جلسه‌ی احضار ارواح ساختگی در تاریکی درگیر می شوند. از این لحظه به بعد، زندگی آن‌ها تبدیل به صحنه‌ی جدالی می‌شود تا با شعبده‌هایشان به مبارزه‌ی یک‌دیگر بروند.
این رقابت آن‌ها را در حرفه‌شان به اوج می‌رساند اما پیامدهای وحشتناکی برایشان در پی دارد. آن‌ها از هیچ چیزی برای کنار زدن هم دریغ نمی‌کنند، تمام خطوط قرمز را رد می‌کنند و به سراغ تاریک‌ترین زوایای علم و دانش می‌روند، تنها برای اینکه بتوانند رقیب خود را شکست دهند. در این راه خون‌های زیادی ریخته می‌شود اما کافی نیست. سرانجام میراث آن‌ها به نسل‌های بعد منتقل می‌شود، به نسلی که باید معمایی گره‌خورده را حل کند.
چرا باید بخریم؟
رمان پرستیژ داستان یک جدال طولانی را بین دو شعبده‌باز در اواخر قرن نوزده در انگلستان روایت می‌کند. این رمان به شکل نامه‌نگاری نوشته شده است. به طوری که با روزنوشت‌های شخصیت اصلی داستان مواجه می‌شویم که بعدتر گردآوری شده است. این فرم روایی به رمان پرستیژ شکلی خواندنی و جذاب بخشیده است. عنوان پرستیژ از شعار اصلی شعبده‌بازها آمده است، اینکه هر شعبده‌باز برای باورپذیری شعبده‌هایش باید در سه چیز تبحر داشته باشد: صحنه، اجرا، پرستیژ.
کریستوفر نولان، کارگردان سرشناس آمریکایی-بریتانیایی، اقتباس سینمایی معروفی از این رمان در سال ۲۰۰۶ داشته است. رمان پرستیژ قطعا می‌تواند برای مخاطبان سینمای نولان جذاب باشد. استفاده‌ از قوانین علمی در رمز و رازهای شعبده‌بازها در این اثر به خوبی نشان داده شده است. اگر به داستان‌های علمی-تخیلی، معما، شعبده‌بازی و رمز و رازهای آن علاقه دارید، بی‌شک رمان پرستیژ یکی از بهترین انتخاب‌هاست. آیا دوست دارید بدانید که کریستوفر نولان چگونه فیلم پرستیژ را ساخت؟ این کتاب را دست بگیرید.