Avand Danesh Book Store

Search
فوندانسیون و سازه‌های نگهدارنده‌ی زمین
مانی بودا
برگردان: مقداد بیاری، شیرین زمانی
شابک: ۹۷۸-۶۰۰-۸۶۶۸-۷۳-۲
۵۵۰ صفحه، قطع خشتی، جلد شومیز
بهار ۱۴۰۰، چاپ اول، نشر آوند دانش
۱,۸۵۰,۰۰۰ ریالافزودن به سبد
این کتاب، یک کتاب درسی است، نه یک راهنمای طراحی. در نتیجه، به جای تأکید بر روش‌ها بر مبانی تأکید دارد. با این حال، روش‌های عملی در جای مناسب به دانشجویان اجازه‌ی عبور به طراحی «اداری» را می‌دهند. پس از اتمام این کتاب از دانشجویان انتظار می‌رود که اصول نخستین یادگیری مستحکم در مبانی تحلیل فوندانسیون را داشته باشند و قادر به برنامه‌ریزی، تحلیل و طراحی ساده‌ی فوندانسیون‌های سطحی و عمیق و دیوارهای حائل باشند. توالی سرفصل‌ها به گونه‌ای است که دانشجویان را به‌سمت طراحی شتاب‌زده هدایت نمی‌کند، بلکه به‌سمت ساخت یک فوندانسیون مستحکم و مبتنی بر اصول هدایت می‌کند؛ به‌طوری که دانشجویان بتوانند مفاهیم فرضیات در طراحی را درک کنند.
اهمیت یک سرفصل خاص نشان داده شده است و سرفصل در زمان مناسب با استفاده از پیش‌زمینه‌ی دانشجویان در مهندسی مکانیک و مکانیکِ خاک با جزئیات کافی ارائه شده است. به منظور ارائه‌ی بینش‌های بیشتر در مورد مفاهیم اولیه و نشان دادن کاربرد اصول بنیادین در حل مسئله و برای درک بهتر فراید طراحی، مسائل نمونه حل شده‌اند. هر راه حل یک روش گام‌به‌گام برای هدایت دانشجو درمورد تکنیک‌های حل مسئله ارائه می‌کند.
پارامترهای معمول خاک و همبستگی‌ها در ضمیمه‌ها دسته‌بندی شده‌اند. این ضمیمه‌ها به دانشجویان اجازه می‌دهند تا به راحتی این پارامترها  و همبستگی‌ها را در کاربرد طراحی پیدا کنند.
 
لیست ناشران