Avand Danesh Book Store

Search
ماه‌شرف
مجموعه نقطه سر خط (داستان‌های ایرانی)
شرمین نادری
شابک: ۹۷۸-۶۲۲-۶۶۶۱-۶۵-۲
۱۳۰ صفحه، جلد شومیز
زمستان ۱۳۹۸، چاپ اول، نشر آوند دانش
۲۵۰,۰۰۰ ریالافزودن به سبد
«خیال کن کاغذهای ماه‌شرف را توی گودالی عمیق و نمور در کوچه‌پس‌کوچه‌های گلاب‌دره پیدا کردم، خیال کن ماه‌شرف را به چشم دیده‌ام، یک‌روزی، یک‌زمان بی‌زمانی شاید، خیال کن همه‌ی این‌ها حقیقت است و نه رویا و بعد کتاب را بخوان.»
ماه‌شرف، شاه‌زاده‌ی قجری که دچار بیماری لاعلاجی شده، به همراه کنیزش برای گذران روزهای آخر زندگی‌اش به باغی در گلاب‌دره می‌رود. ماه‌شرف متوجه حضور روحی در باغ می‌شود که می‌تواند کلید دری به آینده را به او دهد. ماه‌شرف برای فرار از مرگ به آینده می‌رود؟ آیا راه فراری از زمان است؟
چرا باید بخریم؟
رمان «ماه‌شرف» آخرین اثر از نویسنده‌ی بنام، شرمین نادری است. شرمین نادری در «ماه‌شرف» باز هم احاطه‌ی زیادش را به فضای دوره‌ی قاجار نشان داده است. او که پیش‌تر در آثاری چون «قمر در عقرب»، «اشرف جان و رویای شهریور» و «ماه‌گرفته‌ها» سراغ این دوره‌ی تاریخی رفته بود، این‌بار در داستانی به قالب نامه‌های شاهزاده‌ای قجری به نام ماه‌شرف، داستانی خواندنی را در این بستر تاریخی و اجتماعی به نثر در آورده است. بی‌شک یکی از ویژگی‌های بارز این اثر زبانِ روایت این نامه‌هاست، نامه‌هایی از گذشته‌ی گلابدره که به امروز رسیده است. سفر در زمان، دیدار با ارواح و مسئله‌ی مرگ در بطن نامه‌های ماه‌شرف حضور دارد. اگر می‌خواهید از دیدگاهی زنانه با دغدغه‌های یک شاه‌زاده‌ی قجری آشنا شوید و ماجرای سفر او به آینده را بخوانید، بدون معطلی «ماه‌شرف» را دست بگیرید. بدون شک اینکه ماه‌شرف به شکل مجموعه‌ی نامه نوشته شده، به مخاطب حس هم‌ذات‌پنداری بیشتری می‌دهد تا همراه ماه‌شرف دنبال کلیدی برود تا دری رو به آینده را باز کند، از مرگ فرار کند.